با کنسرسیوم ایران،هند و ترکیه دانشگاه بین المللی وزرات علوم در ماکو راه اندازی می شود

با کنسرسیوم ایران،هند و ترکیه دانشگاه بین المللی وزرات علوم در ماکو راه اندازی می شود

به گزارش سایت سازمان منطقه آزاد ماکو، اولین جلسه مطالعاتی راه اندازی دانشگاه بین المللی وزارت علوم به نمایندگی دانشگاه ارومیه در منطقه آزاد ماکو تشکیل شد.

 دانشگاه2

حسین فروزان در این جلسه اظهار کرد: مناطق آزاد ایران کوچک هستند در این مناطق فرآیندها باید روان باشد وسرمایه گذار از سرمایه خود اطمینان خاطر داشته باشد و در این میان مسائل فرهنگی منطقه پابه پای مسائل اقتصادی باید رشد و توسعه فزاینده ای داشته باشد به همین جهت آماده همه گونه همکاری جهت بالا بردن توان علمی و مدیریتی جوانان این مرز و بوم هستیم.

 دانشگاه3

وی با برشمردن امتیازات سرمایه گذاری در تمام زمینه ها افزود: آماده واگذاری زمین برای ایجاد دانشگاه بین المللی در شأن مردم ماکو هستیم چون نیروهای متخصص کمتری در منطقه داریم که با راه اندازی دانشگاه می توانیم این مشکل را برطرف کنیم وپیشنهادی از سوی دانشگاه تهران داریم و از پیشنهاد دانشگاه ارومیه هم استقبال می کنیم .

 دانشگاه5

فروزان تصریح کرد: منطقه آزاد ماکو ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد در هیچ یک از مناطق آزاد کشور چنین مزیتی از لحاظ وسعت و جمعیت نداریم ، هم مرز بودن با ۳ کشور آذربایجان، ترکیه و ارمنستان که در جذب دانشجو نقش بسزایی می تواند داشته باشد.

 دانشگاه4

رئیس هیئت مدیره منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو گفت: براساس قوانین تصویب شده بانک مرکزی سرمایه ، سرمایه گذار را دربخش آموزشی تضمین می کند و مهندس ترکان اعتقاد راسخی دارند که ماکو باید توسعه یابد که توافقات جدید با ترکیه که افزایش ۱۰۰درصدی مراودات تجاری را سبب خواهد شد آینده روشنی برای منطقه رقم خواهد زد.

 دانشگاه-6

در این دیدار حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه که همراه هیأتی از اساتید این دانشگاه در این جلسه شرکت کرده بود اظهار کرد: این اقدام برای اولین بار در کشور صورت می گیرد چون در دیگر مناطق فقط اسم بین المللی را یدک می کشند و ما قصد داریم بعد از تکمیل دانشگاه اقدام به جذب دانشجو کنیم چون موقعیت و پتانسیلهای مناسبی در منطقه آزاد ماکو فراهم است .

 

وی گفت:دانشگاههایی از هند و ترکیه اعلام آمادگی کرده اند بصورت کنسرسیوم در صورت تضمین سرمایه وارد عرصه شوند و در حال جمع بندی هستیم تا طرح توجیهی خودرا جهت تصویب به وزارت علوم عرضه کنیم .

 

در ادامه این جلسه هیأت اعزامی از دانشگاه ارومیه و تنی چند از مدیران سازمان از مکانهای مختلفی جهت احداث دانشگاه بین اللملی بازدید کردند .

درباره نویسنده

302مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2017 انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه. محفوظ است.
طراحی توسط حاجی گرافیک