طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ارومیه آغاز شد

طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ارومیه آغاز شد

طرح “معرفت افزایی اساتید” دانشگاه ارومیه امروز چهارشنبه بیست و دوم مرداد ماه در سالن اجتماعات دانشکده علوم دانشگاه ارومیه آغاز شد.


در ابتدا دکتر محمدحسن جوادی عضو هیأت علمی دانشگاه ارومیه و دبیر این طرح، ضمن خیرمقدم گویی به میهمانان، به سخنرانی در مورد اهمیت موضوع خودسازی و معرفت شناسی و برگزاری این دوره ها برای اساتید پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جوادی در ادامه به برنامه‌های اصلی و جانبی این طرح از جمله تدریس دروس تعلیم و تربیت و معرفت شناسی توسط حجت الاسلام و المسلمین نقدی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز و از اساتید آن دانشگاه و حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید مهدی قریشی از اعضای هیأت علمی دانشگاه ارومیه و امام جمعه ارومیه و برنامه نقد و بررسی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان توسط دکتر محمد قربانی عضو هیأت علمی دانشگاه ارومیه و از اعضای دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری مرکزی، قرآن شناسی، برنامه های مشاوره توسط دکتر عیسی زادگان از اساتید دانشگاه ارومیه، عرفان های کاذب توسط حجت الاسلام و السلمین نظری از اساتید دانشگاه تبریز، شب خاطره و … اشاره نمود.

وی همچنین از رتبه بندی ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ها توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سخن گفت و از کسب رتبه سوم ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ارومیه در سال ۹۲ خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی معاون فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه دیگر سخنران آیین گشایش طرح معرفت افزایی اساتید بود.

معاون فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه در مراسم گشایش این دوره گفت: طرح ضیافت اندیشه برای ایجاد فضای بانشاط علمی، فرهنگی و معنوی در میان اعضای هیات‌ علمی دانشگاه‌ در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید برگزار می شود و امیدوار هستیم که در دوره های آتی، خودِ اساتید، مشوق و مجری طرح های معرفت افزایی باشند.

وی با سپاسگزاری از همکاری معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در برگزاری این طرح افزود: طرح معرفت افزایی برای شرکت عموم اساتید در این دوره در طی سال ادامه خواهد داشت ضمن اینکه از زحمات و همراهی های بخش مختلف دانشگاه در آغاز و انجام این طرح با دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سپاسگزار هستیم.

حجت الاسلام محمدی به برنامه های آتی و انجام شده توسط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اشاره نمود و افزود: بیشتر برنامه ها و فعالیت های نهاد به صورت محتوایی انجام می شود؛ که برای مثال می توان به آموزش قرآن به ۷۰۰ نفر از کارکنان و اساتید، آموزش سبک زندگی به ۴۰۰ نفر از کارکنان و همچنین اعزام ۲۰۰ نفر از دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه های استان به دوره ضیافت اندیشه دانشجویی که به مدت هفت روز در مشهد برگزار می شود اشاره نمود.

وی در ادامه سخنرانی به آسیب هایی که عالمان بی دین به جامعه می زنند اشاره نمود و اذعان داشت: این دانشمندان بی دین، سبب منزوی شدن افراد فرهیخته و محرومیت جامعه از آنان و به وجود آمدن جنایت های بزرگ تاریخ هستند آنچنان که امروز کار را به جایی کشانده اند که برای نابودی بشر، تنها یک فشار انگشت یکی از همین دانشمندان کافی است که این تنها گوشه ای از صدماتی است که علم بدون دین به اجتماع وارد می کند.

وی تصریح نمود: کوچکترین عمل و برخورد اساتید در دانشگاه و در میان دانشجویان، تاثیرگذار و مهم است و اساتید باید در برخورد علمی و فرهنگی با دانشجویان و گفت و گو با آنان همواره دقت کنند و مراقب سخنان و اعمال خود باشند چرا که با توجه به این تاثیرگذاری زیاد اساتید بر جوانان، ممکن است انجام کارهایی که برای مردم عادی درست و صحیح است برای این اساتید نادرست باشد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه و حاج آقا برزگری رییس ستاد اقامه نماز استان از دیگر سخنرانان این دوره در مراسم افتتاحیه بودند.

مسئول فرهنگی طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ارومیه در حاشیه برگزاری این کارگاه گفت: این کارگاه به مدت یک هفته در این دانشگاه ادامه دارد.

عباس نیکو هدف از برگزاری کارگاه ضیافت اندیشه را ارتقای هر چه بیشتر سطح معرفت دینی اعضای هیات علمی دانشگاه عنوان کرد و گفت: ۵۰ نفر از استادان رشته های مختلف دانشگاه های ارومیه در این کارگاه حضور دارند.

عضو هیأت علمی دانشکده شیمی دانشگاه ارومیه تعلیم و تربیت و معرفت شناسی را از موضوعات اصلی مورد تدریس در دوره ضیافت اندیشه عنوان کرد.

درباره نویسنده

302مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2017 انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه. محفوظ است.
طراحی توسط حاجی گرافیک