دانشگاه ارومیه؛ اختتامیه سی و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانش‌آموزان کشور برگزار شد

دانشگاه ارومیه؛ اختتامیه سی و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانش‌آموزان کشور برگزار شد

اختتامیه سی و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانش‌آموزان کشور در بخش پسران، ۲۵ مرداد در محل سالن شهید چمران دانشگاه ارومیه با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه و به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان غربی، اختتامیه رقابت‌های قرآنی بخش آوایی سی و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانش‌آموزان کشور ۲۵ مرداد با حضور علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان استانی در محل سالن شهید چمران دانشگاه ارومیه برگزار شد.
در این مراسم فریدون سید مصطفوی، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با تشریح روند برگزاری مسابقات با اشاره به تشکیل یازده کمیته تخصصی برای میزبانی هرچه بهتر از این دوره از مسابقات قرآن و عترت، اضافه کرد: در این دوره از مسابقات در بخش آوایی بیش از ۱۲۰۰ دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی به مرحله کشوری راه پیدا کردند.
وی افزود: از این تعداد شرکت‌کننده، ۸۰۰ نفر را دانش‌آموزان پسر مقاطع تحصیلی پایه‌های هفتم، سوم راهنمایی، دوره اول و دوم متوسطه تشکیل می‌دادند که از روز چهارشنبه، ۲۲ مرداد در رشته‌های حفظ، قرائت ترتیل، تحقیق، مداحی و اذان باهم رقابت کردند.
این مقام مسئول با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و قرآنی در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات، از جمله راهپیمایی دانش‌آموزان قرآنی، بازدید از مناطق سیاحتی و تاریخی و فرهنگی ارومیه و برگزاری محفل انس با قرآن را از جمله این برنامه‌ها عنوان کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه برگزاری مسابقات قرآن عرصه هنرنمایی و کشف استعدادهای درخشان در حوزه‌های مختلف فعالیت‌های قرآنی است، میزبانی از این دوره را فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های دینی و قرآنی استان ذکر کرد.

بر اساس این گزارش در پایان این دوره از رقابت قرآنی دانش‌آموزان کشور از بیش از ۱۲۰ نفر از متسابقینی که موفق به کسب رتبه‌های برتر در رشته‌های مختلف شده‌اند، تجلیل شد.

درباره نویسنده

302مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2017 انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه. محفوظ است.
طراحی توسط حاجی گرافیک