مواضع انجمن اسلامی نسبت به پخش تصویر سران فتنه در دانشگاه

مواضع انجمن اسلامی نسبت به پخش تصویر سران فتنه در دانشگاه

بسم الله الرحمن الرحیم

دانشگاه محل رشد علمی و اخلاقی و سیاسی است و بروز عقاید تا زمانی که خدشه ای به نظم عمومی وارد نکند و یا تعرضی به مسائل دینی و فرهنگی نداشته باشد محترم بوده و هیچ فردی حق تفتیش عقاید را ندارد،انتظار است که دانشجویان که نخبگان کشور به حساب می آیند بر اساس مقررات جاری دانشگاه به فعالیت های آگاهانه سیاسی پرداخته و از هرگونه سیاست بازی که هزینه هایی را برای دانشجو و دانشگاه و نظام ایجاد می نماید،پرهیز کنند.
طبق آیین نامه و دستور العمل های اجرایی فعالیت تشکل های اسلامی دانشگاهیان در بخش سوم مربوط به نحوه طرح و رسیدگی به شکایات و تخلفات تشکلهای اسلامی از مصادیق بارز تخلفات سیاسی طبق بند۱۸-۵. در صورتی که تشکل آزاد یهای مشروع و مصرح اشخاص در قانون اساسی را نقض نماید یا به ایراد تهمت، افترا، اهانت، نشر اکاذیب، ترویج و تبلیغ احزاب و گروههای غیر قانونی و معاندت با اصول قانون اساسی اقدام نماید مجازات وی بار اول توقف فعالیت از ۳ تا ۶ ماه و در صورت تکرار تعلیق مجوز خواهد بود.
درخصوص کلیپ پخش شده نکته قابل تامل این می باشد که این کلیپ ها که از کلیه تشکل ها خواسته شده بود تا کلیپ معرفی و آشنایی با تشکل باشد نه کلیپ سیاست بازی و جناح بازی و حتی نشان دادن چهره های ممنوع التصویر (طبق حکم دادستانی کشور) از طرفی این کلیپ ها قبل از پخش توسط معاونت فرهنگی دیده شده اند و برای پخش در مراسم تایید شدند. بنابراین باید مسیولین فرهنگی دانشگاه موضع رسمی خود را اعلان نمایند و اگر کوتاهی شده باشد باید پاسخگو باشند. با وجود احراز وقوع تخلف باید حکم متناسب با تخلف (توقف؛ تعلیق یا اخراج) صادر گردد تا با برخورد قاطع با متخلفین این قضیه؛ دیگر شاهد بروز و مشاهده امور خلاف قانون و شئونات دانشجوئی، در محیط سالم دانشگاه نباشیم و جایگاه رفیع دانشگاه و حفظ سلامت این محیط و تأمین حقوق دانشگاهیان و حفظ کرامت دانشجویان تامین گردد.
در پایان انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه ضمن محکوم کردن چنین حرکات تخلف آمیز و معاند با قانون اعلان می نماید که صبر فرزندان مومن و انقلابی حدی دارد و در صورت تکرار و عدم صادر شدن حکم متناسب با تخلف مذکور؛ شاهد اقدامات انقلابی و محکوم کننده توسط دانشجویان خواهند بود.

و من الله توفیق…

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه

درباره نویسنده

302مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2017 انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه. محفوظ است.
طراحی توسط حاجی گرافیک