اربعین حسینی

اربعین حسینی

 

اربعین حسینی ، تجلی کامل ولایتمداری

اربعین حسینی به پایان رسید و جلوه­ای که بیش از همه در این اربعین بارز بود، پیاده روی دلدادگان حسین (ع) در مسیر عشق بود. مسیری که سراسر نور بود و شور و شعور. جاده ای که به سان جاده انتظار بود و گویی رو به سوی ظهور داشت و به گمانم مهدی (عج) یکی از پیاده روان این راه بود و همچنان در انتظار فرجش…

زائران این مسیر با سرمشق قرار دادن حدیثی از امام حسن عسگری (ع) که زیارت اربعین را یکی از پنج نشانه مؤمن می­داند گویی از دنیا جدا شده بودند ومست دلدار خود عاشقانه این مسیر را می پیمودند و اینچنین با پای پیاده خود را به امامشان رساندند. اگرچه خستگی راه زیاد بود اما این، از آن نوع خستگی هایی است که همه­ی درماندگی ها و پریشانی­های دنیایی را از تن وجان به در می­کند.

پیاده-روی-اربعین-حج-حسینی-2-5

پیاده روی اربعین حسینی علاوه بر همه برکات ومحاسنی که هم برای خود زائران و هم برای تمام مردم جهان دارد، نوعی تجدید میثاق با امام و تجلی کامل ولایتمداری است، به عبارتی این حرکت نشان می­دهد که اگر این مردم در سال شصت و یک هجری نبودند و اکنون نوای یالیتنا کنا معک را بر دل و لب دارند می­خواهند به صورت آشکارتر اعلام کنند که هنگام ظهور مهدی (عج) در کنار او و در مقابل تمام مستکبرین جهان خواهند بود، پس این پیاده روی نه تنها نشانه عشق وایثار مردم به امام سوم شیعیان بلکه نوعی خود سازی برای ظهور و تجدید عهد با امام غائب از نظرهاست و قطع به یقین همه زائران وحتی جاماندگان از زیارت با دیدن این صحنه­ها جلوه­ای از ظهور را در ذهن خود تداعی می­کنند. پس به اراده­ی­ خداوند این حرکت تا ظهور دولت یار ادامه خواهد یافت؛ تا زمانی که همه مردم جهان زیر بیرق حسین(ع) به همراه قائم آل محمد به خونخواهی سیدالشهدا به پا خیزند.

اما به راستی چه عاملی همه این مردم اعم از دین­دار و بی دین را اینچنین به سوی حرم یار رهسپار کرده است؟

به طور مسلم نمی توان گفت این شور وشعور حسینی و این حرکت انقلابی نتیجه تبلیغات و رسانه هاست بلکه رسانه ها نیز حیران و شگفت زده در میان این سیل خروشان آمده بودند تا ببینند دریای بیکران عشاق الحسین از کجا سرچشمه می­گیرد، چراکه هیچ تبلیغات و رسانه ای در هیچ کجای این کره خاکی نتوانسته، نمی­تواند و نخواهد توانست چنین جمعیت میلیونی را یکجا جمع کند و به سوی سرمنزل مقصود روانه کند.

همین جاست که هر انسان آزاده­ای با مشاهده صحنه­های پیاده روی اربعین، عظمت و اراده­ی الهی را با چشم سر می­بیند و با چشم دل درک می­کند و درمی­یابد که این حرکت آیه قدرت خداوند است؛ “به راستی که این حرکت ازشعائر الهی ست.”

کسانی که با این حرکت انقلابی و با این عقیده عداوت دارند و از بازتاب بزرگترین اجتماع مردمی در پایتخت قلوب مؤمنان هراس دارند سکوت کرده و دست به بایکوت خبری و رسانه ای این مهم زده­اند. اما متأسفانه در کمال تعجب و ناباوری هنوز هستند کسانی که با بی­خردی تمام سکوت خود را می­شکنند و در مقابل این پدیده بی­نظیر تاریخ جبهه می­گیرند و برای آن حاشیه سازی می­کنند ، حاشیه­هایی که در این متن بزرگ عشق چون قطره­ای آلوده در میان دریای پاک و زلال، است.

فلذا هرکس سعی در کم ارزش نشان دادن این حرکت داشته باشد خود را خوار و ذلیل کرده و عملش کمترین اثری نخواهد داشت؛ در این مورد شاهدی بهتر از تارخ نخواهیم یافت زیرا این اراده خداوند است که هرکس بخواهد در مقابل حق و خاصه قیام حسین(ع) بایستد و قصد تحریف آن را داشته باشد خود را نابود کرده و خداوند روز به روز بر عظمت قیام و حب حسین(ع) در دل­ها می­افزاید.

برهمه­ی ما روشن است  که حسین(ع) ، راه رسیدن به خداست و همان­ طور که پیر و مرادمان فرموده” راه قدس از کربلاست” پس برای رسیدن به قدس ونابودی همه­ی مستکبرین جهان باید به کربلا رفت وآرمان­های حسینی را در خود پروراند و به منصه­ی ظهور نشاند.

 

والسَلام عَلی عَبد الصالح ، علی الامام المنتظَر

 

واحد آموزش انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه

انتهای پیام \

درباره نویسنده

302مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2017 انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه. محفوظ است.
طراحی توسط حاجی گرافیک