تفرقه بینداز و حکومت کن!

تفرقه بینداز و حکومت کن!

تفرقه بینداز و حکومت کن!

 

اتفاق اخیر لغو شدن مراسم روز مهندس، باعث به وجود آمدن فضایی تأسف بار در بین دانشجویان شده است. فضایی که عرصه را برای برهم زدن اذهان دانشجویان توسط عده ای که همواره بار کج بر دوش دارند؛ فراهم کرده است.

متأسفانه اتخاذ سیاست های اشتباه توسط مسئولین دانشگاه موجب نوعی بدبینی و جبهه گیری   عده ای از دانشجویان نسبت به برخی از تشکل ها شده است. البته که در پی لغو شدن برگزاری مراسم روز مهندس آزرده خاطر شدن دانشجویانی که خواستار شرکت در این مراسم  بودند امری کاملا طبیعی و قابل پیش بینی است اما باید با نگاه ژرف تری به این ماجرا نگریست که فضای به وجود آمده از کجا نشأت گرفته است؟! آیا مقصر دانشجویانی هستند که برگزاری هم زمان دو مراسمی را که از لحاظ محتوایی کاملا با هم متفاوت اند را برنمی تابند یا تصمیمات نادرست مسئولین دانشگاه عامل به وجود آورنده ی چنین فضایی شده است؟!

متأسفانه سیاست های نادرست برخی از مسئولین دانشگاه خواسته یا ناخواسته گاهی ضرباتی به فضای دانشجویی و دانشگاه می زند که شاید برای مدت ها قابل جبران نباشد، ضرباتی که شاید موجب تضعیف مراسم های مذهبی دانشگاه شود، همان گونه که بر همگان آشکار است تضعیف فضای مذهبی دانشگاه یکی از اهداف اصلی دشمنان انقلاب است و با نهایت تأسف برخی از مسئولین آگاهانه یا غیرآگاهانه با سنگ اندازی و تصمیم گیری های نادرست در جهت پیش برد این اهداف عمل می کنند.

این اولین بار نیست که مسئولین با اتخاذ تصمیم های اشتباه به نحوی توپ را در زمین دانشجویان انداخته و خود از صحنه کنار کشیده و موجب تشویش بین دانشجویان می شوند و به نوعی ایجاد  تفرقه در بین دانشجویان می کنند، اما همه ی ما دانشجویان باید از نگاه سطحی نسبت به اتفاقات به وجود آمده در دانشگاه اجتناب کنیم و نسبت به همه مسائل موجود آگاه و “بصیر” باشیم و همواره نگاهی تحلیلگرایانه داشته باشیم، باید آگاه باشیم که فضای به وجود آمده نشأت گرفته از تصمیم های نا به جای مسئولین دانشگاه است؛ قطع به یقین هر دانشجویی با مواجهه ی برگزاری دو مراسم هم زمان جشن و ایام فاطمیه این سؤال در ذهنش ایجاد می شود که چطور دو مراسم با چنین محتوای متفاوتی به صورت هم زمان در فضای دانشگاه برگزار می شود؟! حال آنکه برای همه ی ما جای بسی تعجب است که چگونه مسئولین با چنین سؤالی مواجه نشده اند؛ همه ی این تفاسیر مسئله ای را در ذهن تداعی می کند، گویی که یک جریانِ عمدیِ سیاست نادرست ماجرا را به اینجا هدایت کرده است؛ اما با وجود این همه، باشد که همه ی تصورات ما اشتباه بوده و تنها ناهماهنگی بین مسئولین باعث به وجود آمدن چنین وضعی شده باشد!

به امید آن که این تصمیم گیری ها در مسیر درست و سنجیده قرار گیرد تا دیگر شاهد بروز چنین اتفاقاتی نباشیم.

والسلام

واحد آموزش انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه

انتهای پیام/

درباره نویسنده

302مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2017 انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه. محفوظ است.
طراحی توسط حاجی گرافیک