یادداشت دانشجویی/خرسندی

بسم الله الرحمن الرحیم
اعقبهم نفاقا فی قلوبهم الی یوم یلقونه بما اخلفوا الله ما وعدوه و بما کانو یکذبون
مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس و نمایندگان مجلس دهم فرمودند که باید مشکلات اقتصادی و به ویژه رکود و بیکاری حل شود. ایشان نیز خاطر نشان کردند اگرچه برخی ناشی‌گری‌ها انجام شد و برخی مواضع و صحبت‌های منفعلانه، دشمن را در استفاده از حربه‌ی تحریم، تشجیع کرد اما باید مشکلات اقتصادی به‌ویژه رکود و اشتغال حل شوند و صِرفِ صحبت، فایده ندارد.
متاسفانه به اعتقاد کارشناسان و اعتراف جناب آقای روحانی کشور در حالت رکود اقتصادی قرار گرفته بود ولی مثل اینکه به تازگی هر روز گشایش هایی در این زمینه صورت میگیرد با اینکه وعده های ریاست محترم جمهور در حل مشکلات اقتصادی در ۱۰۰ روز تحقق نیافت ولی گویا در چند ۱۰۰ روز بعدی کم کم دروازه هایی به روی بهبود فضای کسب و کار بوجود آمده طوری که چندین کارخانه به شوق همین گشایش ها مرخصی طولانی مدت گرفته اند که به جشن و پایکوبی بپردازند بخدا قسم که ما منتقدان بی شناسنامه شرمنده خانواده هایمان شدیم از این پسا برجامی که میگفتید واقعا نتایج محسوسی برایمان داشت مثل بالا کشیده شدن پول های راکد و بلوکه شده یمان در بیرون مرزها!!! نتیجه برجام اگر هیچ چیز نباشد لااقل برای مدیران دولتی فیش های حقوقی دها میلیونی که هست یا حتی وام های ضروری چند صد میلیونی این مدیران کارکشته در اقساط بلند مدت هست. جوان میخواهد در این شرایط برای چه ازدواج کند که حالا وام هم به او بدهند بعد هم شرمنده با دست خالی برود پیش خانواده اش که چه شود همین بهتر که ازدواج نکند و به ما چه که یک جوان چطور دین خود را کامل کند!!!
جناب آقای رئیس جمهور و همه مدیرانی که با اشتباه محاسباتی و سهل اندیشی گمان میکردید با توافق هسته ای و برجام های ۱ و ۲ و۳ و…. مسائل با آمریکا را حل نموده و با عضویت ایران عزیزمان در سازمان تجارت جهانی و سرمایه گذاری خارجی کشور به رونق اقتصادی میرسید. با بد عهدی آمریکا اکنون به تجربه به همگان اثبات شده که این برنامه به بن بست رسیده است. همانطور که رهبر معظم انقلاب نقل قول کردند از وزیر محترم که به ایشان گفته اند نتوانسته اند برخی خطوط قرمز را حفظ کنند و ایشان خاطر نشان کردند این توافق تجربه ای بود برای همه!!! حالا سوال ما از جنابعالی این است که برای این چند ماه باقیمانده از دوره ی ریاست جمهوری شما چه تدابیری را اندیشه کرده اید برای عبور از رکود های مختلف؟ یا باز میخواهید از کنارشان با جمله “از رکود عبور کردیم” به راحتی رد شوید؟
#دبیر_سیاسی_انجمن_اسلامی_دانشجویان_دانشگاه_ارومیه

انتهای پیام/

درباره نویسنده

302مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2017 انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه. محفوظ است.
طراحی توسط حاجی گرافیک