“آیا شخصیت جدید هاشمی رفسنجانی، به کلی پیام تحریف ایشان از امام را میرساند”/نصیری

بسم رب الشهداء والصدیقین

“آیا شخصیت جدید هاشمی رفسنجانی، به کلی پیام تحریف ایشان از امام را میرساند”

سخنم را با سخنی از امام (ره)شروع میکنم:
بسم اللّه‏ الرحمن الرحیم
جناب حجت‏ الاسلام مجاهد متعهد، آقای هاشمی عزیز
«مرحوم مدرس که به امر رضاخان ترور شد، از بیمارستان پیام داد: «به رضاخان بگویید من زنده هستم». مدرس حالا هم زنده است. مردان تاریخ تا آخر زنده هستند. بدخواهان باید بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است.»
به این خاطر سخنم را با سخن امام خمینی شروع کردم که این سوء استفاده ها از سخنان امام (ره) و جایگاه امام(ره) تا کی ادامه دارد؟ آقای هاشمی شخصیت انقلابی گری خود را با کدام شخصیت ها گره زده اند؟
اگر به صحیفه امام(ره) رجوع کنیم ،خواهیم دید هیچگاه ایشان در مورد آقای هاشمی نفرموده اند: «نهضت زنده است تا هاشمی زنده است». جمله فوق ،حتی با معیارهای اسلامی نیز همخوانی ندارد. چرا که زنده و جاری بودن جریان حقی مانند نهضت اسلامی را نباید به زنده بودن یک شخص ، آن هم غیرمعصوم گره زد.
این روز ها سخنانی از رئیس تشخیص مصلحت نظام میشنویم که واقعا همه شخصیت های انقلابی را از وی بطور کامل ناامید کرده و در تردید هستیم که چهره جدید آقای هاشمی ،با هاشمی قبل جنگ و هاشمی بعد جنگ و هاشمی با امام و هاشمی با انقلاب و هاشمی با دولت کارگزاران وهاشمی با فرزندان یکی است یا خیر؟واین که چهره جدید آقای هاشمی را میتوان هاشمی با آمریکا نا امید یانه؟
خاطره جدیدی که اخیرا ایشان از امام(ره) فرمودند که نمیتوان مثل مسئله نهضت بالا ثابت نمود که از امام است یا ازشخص آقای هاشمی به این ترتیب است:
من در سالهای آخر حیات امام(ره) نامه‌ای را خدمتشان نوشتم، تایپ هم نکردم! برای اینکه نمی‌خواستم کسی بخواند و خودم به امام دادم. در آن نامه هفت موضوع را با امام مطرح کردم و نوشتم که شما بهتر است در زمان حیاتتان، این ها را حل کنید، در غیر این صورت ممکن است این ها به صورت معضلی سدّ راه آینده کشور شود. گردنه‌هایی است که اگر شما ما را عبور ندهید، بعد از شما عبور کردن مشکل خواهد بود… یکی از این مسائل رابطه با آمریکا بود.
ولی امام خمینی درباره آمریکا، باقاطعیت فرموده بودند که
“آمریکا دشمن شماره اول بشر و ما است،آمریکای جهانخوار، بزرگترین دشمن اسلام و مسلمانان جهان می باشد، آمریکای حیله گر، دشمن شماره یک است و به خون اسلام و استقلالشان تشنه است.
آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعف جهان است. آمریکا برای سیطره سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و نظامی خویش بر جهان زیر سلطه، از هیچ جنایتی خودداری نمی نماید. آمریکا دشمن همه ادیان است حتی مسیحیت، آمریکا اصلا اعتنا به ادیان ندارد و جز منافع خودش را نمی خواهد، حتی منافع آمریکایی ها را هم نمی خواهد، منافع دولت آمریکا را می خواهد.”
حالا چرا آقای هاشمی در شخصیت جدیدشان بدنبال سازش با آمریکا هستند؟ در سخن جدیدشان که فرمودند:
آمریکا قدرت برتر دنیا است. مگر اروپا با آمریکا، چین با آمریکا و روسیه با آمریکا چه تفاوتی از دید ما دارند؟ اگر با آنها مذاکره داریم، چرا با آمریکا مذاکره نکنیم؟
این حرف ایشان به معنای زیر پاگذاشتن حرف امام و استقلال کشور میباشد. یا آقای هاشمی تمام تجاوزهای آمریکا را علیه کشور ایران فراموش کرده است یا انقلابی که به همراه مردم ایران انجام دادند را فراموش کردند…
آقای هاشمی رفسنجانی، عزت جمهوری اسلامی ایران فراتر از این جمله ها میباشد که دست دراز کنیم به سمت کشورهای سلطه گری که یک زمان کشورمان را چپاول نمودند و رفتند. حالا جنابعالی عزت کشور را در خلع سلاح کردن کشور میدانید حسابش جدا، ولی اگر شما و دولتِ حمایت شده از طرف جنابعالی دنبال رابطه سازی با آمریکا میباشید بدانید که ملت ایران سه مرتبه سیلی خورده است ازاین کشور مکار؛
یک بار درزمان بنی صدر ، یک بار در زمان مصدق و یک بار در دولت جناب دکتر روحانی که هنوز تبعات مذاکره شان و ضربه زدن به سیاست داخلی و اقتصاد داخلی ازبین نرفته است. امیدوارم تمام سران نظام شخصیت انقلابی بودن را که مقام معظم رهبری بر آن تاکید فراوان داشتند را حفظ نمایند و واقعا ملت ایران شخصیت های انقلابی که در گذشته کارنامه خوبی داشتند ولی بعد یک سری ماجرا ها همچون فتنه۸۸ شخصیت اصلی آنها معلوم شد را به خوبی بشناسند و بدانند که بیخود نیست دولت انگلیس و اسرائیل و آمریکا چرا از بعضی لیست ها حمایت میکنند…

۹۶/۶/۲۵
#یادداشت_دانشجویی
#مهدی_نصیری
#انجمن_اسلامی_دانشجویان_دانشگاه_ارومیه

انتهای پیام/

درباره نویسنده

302مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2017 انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه. محفوظ است.
طراحی توسط حاجی گرافیک