سخنرانی پیش از خطبه نماینده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه

سخنرانی پیش از خطبه نماینده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه

فرهاد عبدزاده دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه ،سخنران پیش از خطبه نماز جمعه امروز ،گفتند:

اینجانب نماینده انجمن اسلامی دانشجویان و دانشجوی دکترای مدیریت ورزشی از دانشگاه ارومیه خدا را شاکرم که این توفیق را شامل کرد تا به عنوان نماینده برخی از دانشجویان این استان امروز در خدمت شما مردم انقلابی در مقام و سنگر مقدس نماز جمعه باشم.

ابتدا تشکر ویژه خودم رو نسبت به این التفات خاص مقام معظم رهبری اعلام می‌کنم چرا که این سخنرانی نتیجه اعتماد ایشان به نسل جوان است، وامیدواریم مسئولین استانی نیز در مقام عمل به این جوانان دانشگاهی اعتماد کنند و در کارهای اجرایی از این جوانان شجاع و با اراده در جهت گره گشایی از مشکلات استان به کار گیرند.

 همچنین از ستاد نماز جمعه ارومیه و امام جمعه محبوب و انقلابی تشکر می‌کنم که این تریبون مقدس را در اختیار این مجموعه دانشجویی قرار دادند.

همان طوری که رهبر معظم انقلاب امسال در دیدار خود با دانشجویان پیشنهاد سخنرانی فعالان دانشجویی پیش از خطبه‌ها را مطرح کردند و فرمودند: «تحلیل‌های دانشجویی می تواند تحلیل‌های دقیقی باشد که مردم مطّلع شوند و مسئولین از آن استفاده کنند)

مناسبتِ بزرگ و تاریخی در این هفته، یومُ الله سیزده آبان است که یک اتفاق مهم، این روز را در تاریخ انقلاب اسلامی جاودانه کرده است:

تسخیر لانه ی جاسوسی توسط دانشجویان مسلمانِ پیرو خط امام در سالِ ۱۳۵۸ و بیرون راندن آمریکای زورگو و مستکبر که امام راحل از آن با نام انقلاب دوم یاد کردند.

مساله استکبار ستیزی ریشه در اعتقادات و فطرت ظلم ستیز و عدالت خواه انسان دارد و این مسئله شفاف و روشنی است ولی متاسفانه عده ای در دانشگاه و جامعه تنها راه حل مشکلات کشور را در مذاکره با کشورهای استکباری و سازش با آمریکا می دانند که مناظره اخیر نامزدهای ریاست جمهوری این کشور ماهیت ظالمانه کشور آمریکا را افشا کرد و نشان داد که خود این کشور دچار بحران اقتصادی و اخلاقی است و حتی وزیر خارجه آمریکا از این حرف های کاندیداها احساس تاسف می کند ،  و این تلنگری به این آقایان داخل کشور که میخواهند ماهیت استکباری و بد عهدی این کشور را نادیده بگیرند به طوری که در مسئله برجام، خود مسئولین مذاکره کننده،  به بدعهدی و نیرنگ و دروغگویی آمریکا اذعان کردند. و چه خوب رهبری فرمودند: به آمریکا نمی شود اعتماد کرد.

در باب ظلم ستیزی و استکبار داخلی نیز : اتفاقات سال ۸۸  و رعایت نکردن خطوط قرمز نظام و بحث حقوق های نجومی ( که بعضا از طرف مسئولین کشوری این غارت بیت المال قانونی عنوان می گردد )و اختلاس های میلیاردی  ریشه در همین موضوع ظلم ستیزی دارد که در اثر فسادهای مالی باعث به وجود آمدن فقر و بی اعتمادی مردم و جوانان به نظام و مسئولین می شود و این در حق مردم ولایتمدار کشور ظلم و جفا است که آرمان ها و خواسته های آنان زیر پا گذاشته شود و مورد توجه قرار نگیرد.

این مساله باعث ایجاد تبعیض و اختلاف طبقاتی می گردد هنگامی که از کارگران جامعه می پرسند خواسته شما از وزیر رفاه چیست؟ عنوان می کنند ما هیچ چیزی نمی خواهیم ، فقط کار باشد تا ما شرمنده به کنار خانواده برنگردیم  یا هنگامی که قشر نخبه و فارغ التحصیلان دانشگاهی با حداقل دستمزد در شغل های کاذب کار می کنند که  این مساله باعث ریزش دیوار اعتماد مردم خواهد بود.

 سوال مشخص ما از قوه قضاییه این هست که چرا با تاکیدات رهبری برای معرفی مجرمین و شفاف سازی حقوق های نجومی هیچ گونه اقداماتی صورت نمیگیرد؟

در باب مسائل اقتصادی

محور اصلی صحبت بنده امروز دغدغه‌ها و مشکلات کشور درباره اقتصاد و معیشت  است،

امروز رکود بازار داخلی و  واردات  بی رویه باعث سقوط بازار و به فروش نرفتن محصولات داخلی گردیده هست که در استان آ.غ با وجود ظرفیت های لازم و همسایگی با سه کشور خارجی ، مسئولین و نمایندگان استانی باید دست به دست هم دهند وبه دنبال مقصر جلوه دادن دولت های قبلی و فرافکنی نباشند تا مشکلات اقتصادی و مسئله بیکاری و اشتغال که جزء بالاترین رتبه  های بیکاری در بین  استان های کشور را دارا می باشد و بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ۱۰ برابر دیپلمه‌ها ست مورد توجه قرار گیرد و از ظرفیت های استانی در جهت حل مشکلات بیکاری جوانان استفاده نمایند.

مشکلات بزرگی در بحث اقتصادی استان وجود دارد که می توان با همدلی وپیگیری مسئولین عالی رتبه استانی با  ایستادگی و تدبیر از آنها عبور کرد و در مسیر حل مشکلات، دانشجویان و قشر جوان به عنوان عصاره توانایی های ملت، جایگاه و نقش ویژه ای دارند که بعضا در تصمیم گیری ها مورد غفلت واقع می شوند و از این ظرفیت بالقوه استفاده نمی شود.

همان طوری که امام (ره) فرمودند قشر ضعیف جامعه، صاحبان انقلاب و ولی نعمتان این نظام هستند باید به  بحث معیشت و گره های اقتصادی موجود مورد توجه قرار گیرد،  ولی متاسفانه به جای اینکه مسائل اصلی کشور اینگونه مسائل باشد، بحث های حاشیه ای، ایجاد دوقطبی سیاسی در جامعه و سیاست خارجی و مذاکرات است، که بی اعتمادی به توان داخلی و عدم توجه به رویکردهای اقتصاد مقاومتی باعث گردیده به جای استفاده از نسخه ای بومی و داخلی،  از سیاست های اقتصاد وابسته و لیبرال استفاده گردد و بهبود محسوسی در وضعیت معشیت مردم ایجاد نگردد.

در بحث توجه به مناطق ضعیف و حاشیه نشین بعضا در بحث خدمات شهری مورد غفلت واقع می شود و توجه بیش ازحد به مناطق متمکین و رفاه طلبان باعث آزرده خاطر شدن مردم این مناطق و توجه نکردن به حرف امام ره درباره نشست و برخاست و توجه بیشتر به مستضعفین می باشد.

اما در باب مسائل فرهنگی استان

در باب اهمیت فرهنگ همین بس که مسئله فرهنگ مانند نفس کشیدن در محیط پاک می باشد، اداره ها و دستگاه های متولی فرهنگ استان باید حافظ ارزش های دینی و اسلامی باشد و احیاگر سبک زندگی اسلامی و ایرانی باشند که متاسفانه روز به روز این فرهنگ غنی ایرانی اسلامی به فراموشی سپرده می شود که این امر نیاز مند توجه دستگاه های فرهنگی از جمله صداوسیما در تولید محتوای فرهنگی و برنامه های متناسب با نیاز مردم استان می باشد.

رهبرِ معظّمِ انقلاب، از ابتدای سال تاکنون، بارها و بارها بر مسئله ی انقلابی بودن تأکید کرده اند و شاخص های انقلابی گری را ارائه کردند. ولی متاسفانه بعضا به افراد انقلابی تهمت های ناروا زده می شود و از این بدتر با رویکردی نفاق گونه جهت و مسیر خود را مشخص نمی کنند و از سخنان رهبری و اسم ایشان استفاده می کنند ولی در مقابل مواضع رهبری می ایستند که در هفته های اخیر همین افراد مومن و انقلابی که در مواقع حساس و سرنوشت ساز کشور به حضور آنان نیاز مبرم بود ، و با شجاعت واز خودگذشتگی جهت گره گشایی از مشکلات کشور در صحنه حاضر شدند،  به افراد انقلابی نما متهم می شوند و اجازه اظهارنظر و انتقاد سازنده هم داده      نمی شود.

در باب مسائل سیاسی استان

بعضا مشاهده می گردد که بعضی از مسئولین استانی با عضویت در احزاب مختلف، سعی در پیاده کردن اهداف احزاب و ایجاد قطب قدرت در سطح استان هستند و با نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهرها حتی این سیاست زدگی و سیاسی کاری را به فضای جامعه و دانشگاه ها کشانده و آرامش این استان مرزی را به خطر انداخته و زمینه را برای نفوذ دشمنان باز می کنند.

اللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

تعجیل در فرجِ امام زمان صلوات

انتهای پیام/

درباره نویسنده

302مطلب نوشته است .

One Comment on “سخنرانی پیش از خطبه نماینده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه”

  • احسانی wrote on ۱۸ آبان, ۱۳۹۵, ۱۴:۰۰

    با سلام و خدا قوت به دوستان انجمنی، این فعالیت ها موجب افتخار و مباهات است چرا که پاسخی است ازطرف افسران جوان جنگ نرم به ندای هل من ناصر ینصرنی امام غایبمان ان شالله همیشه پیروز و سربلند باشید.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2017 انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه. محفوظ است.
طراحی توسط حاجی گرافیک